W krainie Książkowej Wróżki

Jesteśmy inicjatywną grupą młodzieżową w składzie: Krzysztof Jędrycha, Joanna Żak, Agata Nejranowska oraz Ola Szcześniak. Należymy do grupy teatralnej działającej przy bibliotece ZS nr 5. Postanowiliśmy napisać projekt unijny z Programu "Młodzież w Działaniu. W kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się, że nasz projekt PRZESZEDŁ!!! Pierwsze działania rozpoczęły się już w maju, a zakończą się w czerwcu 2010 roku. Tytuł tego projektu to: W krainie książkowej wróżki. Nawiązuje on do tematyki naszych wcześniejszych działań oraz zainteresowań. Postać wróżki, to symbol baśni, fantazji, dobroci i opieki. Zadaniem naszej "książkowej wróżki" będzie wprowadzenie młodego widza w świat książek, czuwanie nad miłą atmosferą spotkań. Poprzez czytanie i przedstawianie bajek dla dzieci w przedszkolach, szkołach, szkolnych ośrodkach wychowawczych, chcemy propagować czytanie wśród najmłodszych. Pomyśleliśmy, że w ramach Europejskiego Roku Twórczości i Innowacji, możemy połączyć śmiech z czytaniem wystawiając śmieszne przedstawienia (typu: "Drugie oblicze Śnieżki") do czytanych oryginalnych utworów. Uważamy, że to co robimy, jest jednym z ciekawszych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Mamy nadzieję, że inni będą brali z nas przykład i chętnie się do nas dołączą.

To MY: koordynator Krzysiek oraz Ola, Agata i Asia

"Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności
za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji."
Warsztaty, Występy, Przedszkole "Zatoczka",