22 czerwca 2010 r. młodzież z grupy teatralnej, działającej przy bibliotece ZS nr 5 im. J. Wybickego, Hoża 3, wystąpiła w Teatrze Lalek "Pleciuga". Zaprezentowała małym widzom to, co udało się jej osiągnąć przez kilkanaście miesięcy wytężonej pracy nad projektem unijnym "W krainie książkowej wróżki", realizowanym w ramach programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU. Można było podziwiać profesjonalną grę aktorską, bajkową scenografię i piękne kostiumy.
      Dzieci z podstawówek z północnych dzielnic Szczecina zobaczyły trzy bajki "z przymrużeniem oka": "Janka i Małgorzatkę" oraz "Czerwonego Kapturka - prawdziwe oblicze" wg scenariusza zaprzyjaźnionej z grupą pisarki i poetki - Joanny Marii Chmielewskiej, a także "Śnieżkę i 7 dni" - wg scenariusza Patrycji Kaźmierczak, absolwentki Gimnazjum nr 43. Zainteresowanie odbiorców było tak duże, iż młodzi aktorzy występowali aż dwa razy, w sumie dla ponad sześciuset widzów.
      Hasło imprezy brzmiało: MŁODZI DLA MŁODSZYCH, dlatego razem z naszymi uczniami wystąpili również młodzi i zdolni artyści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, którzy dali pokaz swoich umiejętności muzycznych. Grupy instrumentalne pod opieką Pani Grażyny Wietewskiej, Alicji Możejewskiej i Teresy Andrukajtis przygotowały bajkowy repertuar dla małych melomanów.
      Pomysłodawcą całego "zamieszania" oraz beneficjentem projektu był dyrektor ZS nr 5, Pan Mirosław Żylik. Grupę do występów przygotowywali: Iwona Gacparska, aktorka Pogotowia Teatralnego oraz Anna Sawicka i Małgorzata Matuszak, nauczyciele - bibliotekarze. Imprezę objął mecenatem Prezydent Miasta Szczecin, a patronatem medialnym - Kurier Szczeciński i TV POMERANIA. Profesjonalny make-up wykonała aktorom absolwentka liceum - Agnieszka Drzewiecka, stylistka i właścicielka Firmy MiwaArt Metamorfozy z Polic (www.miwaart.pl).
O przedstawieniu napisano w:
www.pomerania.tv/relacje/286/teatr_dzieci