preloader

Czcionka:

Kontrast:

UKS 18

UKS „Osiemnastka” Szczecin w 2020 roku realizuje program "Klub"

Uczniowski Klub Sportowy „Osiemnastka” Szczecin korzysta w 2020 roku ze wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Klub".

Rządowy program KLUB to kompleksowe wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych. Od 2016r. odnosi duże sukcesy poprzez wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży. Kluby sportowe stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejsca poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem wsparcia są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego. Program „Klub” wspierając kluby sportowe – przyczynia się do budowy kapitału społecznego, tworząc propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć sportowych nabywają wiele kluczowych dla ich rozwoju kompetencji, takich jak umiejętność pracy w grupie, wytrwałość czy pracowitość.

Program skierowany jest do klubów sportowych jedno- jak i wielosekcyjnych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Otrzymane środki przeznaczone są na:

• Wynagrodzenie trenera,
  • Zakup sprzętu sportowego,
  • Organizację obozu sportowego

Główne cele:

• Upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży,
  • Wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej,
  • Wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu
    polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
  • Inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
  • Optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie
    upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieżu

DRUŻYNY UKS „OSIEMNASTKA” SZCZECIN

W sezonie 2020/2021 Uczniowski Klub Sportowy „Osiemnastka” Szczecin wystartował w rozgrywkach klubowych w dwóch kategoriach: kadetka i juniorka. Od tego sezonu ternarami klubowymi są Dorota Lach-Kowejsza i Krzysztof Kowejsza. Udział drużyn UKS „Osiemnastka” wspiera finansowo Miasto Szczecin.

UKS kadetki
UKS Juniorki

MAMY BRĄZ

Zawodniczka naszego szkolnego klubu UKS „Osiemnastka” Szczecin Dorota Strąg brązową medalistką Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w sezonie 2020.

Po rozegraniu całego cyklu turniejów klasyfikacyjnych PLAZA OPEN para Dorota Strąg /Jagoda Gruszczyńska wystartowała w finale ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej które odbyły się w Mysłowicach. Po wspaniałych występach w grach eliminacyjnych i półfinałach Dorota Strąg zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski. GRATULACJE

Naszą zawodniczkę wspierało Miasto Szczecin.

Beton Marathon 2020

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w klasie Długodystansowe Mistrzostwa Polski w klasie Raceboard 2020

1-2.08.2020 PRZYSTAŃ KS „ŚWIT” SZCZECIN

ORGANIZATOR : UKS „OSIEMNASTKA” SZCZECIN