preloader
Przejdź do głównej treści

Czcionka:

Kontrast:

LEKCJA Z EKONOMIĄ - ZŁOTE SZKOŁY NBP

W ramach zadań programu „Złote Szkoły NBP” zostały zrealizowane następujące lekcje:

  • Lekcja fizyki (pani Anna Brzóska) dotyczyła tematu: Bankomat - skąd my to mamy? Lekcję dodatkowo poprowadziła uczennica Lena Żukowska z klasy II D. Lena
    przygotowała prezentację multimedialną, uwzględniła historię pomysłu na zbudowanie maszyny do wypłacania zgromadzonych w banku pieniędzy. Omówiła budowę bankomatu i opisała jakie funkcje mają obecne bankomaty. Lekcja zaciekawiła uczniów.
  • Lekcja Biznesu i Zarządzania (pani Adriana Płatek-Mąkosa), która dotyczyła emisyjnej roli NBP, obiegu gotówki w gospodarce. Lekcja miała charakter warsztatowy – uczniowie poznali podstawowe zabezpieczenia banknotów nie tylko polskich, ale także walut.
  • Lekcja matematyki (Patrycja Michalska), dotyczyła Procentu Składanego

Po wprowadzeniu do tematu uczennica przygotowała zestawienie lokat bankowych na podstawie, którego obliczaliśmy najkorzystniejszą ofertę bankową.

  • Lekcja języka angielskiego (Filip Kubicki) była w całości prowadzona w całości w języku angielskim. Lekcja była przykładem interdyscyplinarnych zajęć w zakresie języku angielskiego i podstaw przedsiębiorczości. Lekcja nawiązywała do najważniejszych wydarzeń historycznych w zakresie obiegu pieniądza w Polsce. Pokazała młodzieży rozwój środków płatniczych oraz jakie idee przyświecały reformatorom waluty. Nie zabrakło także części praktycznej, w której młodzież mogła zobaczyć na własne oczy wycofane środki monetarne.