preloader

Czcionka:

Kontrast:

NASI W BRUKSELI !!!

W dniach 4- 7 września Rafał Charłampowicz i Miłosz Jaroszewicz, uczniowie klasy IV B zwiedzali Brukselę razem z innymi 43 laureatami Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanego w ubiegłym roku szkolnym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nasi koledzy zobaczyli Atomium – monumentalny model żelaza , powiększony 165 miliardów razy, znajdujący się w dzielnicy Laeken. Ponadto złożyli wizytę w Palnetarium, Europejskim Parlamencie, Komisji Europejskiej oraz Komitecie ds. Regionów. Odwiedzili także Dom Historii Europejskiej.

Miłym momentem wycieczki było spotkanie z Europosłem Bartoszem Arłukowiczem czy kolacja z organizatorem konkursu i jego sponsorem Panem Olgierdem Geblewiczem.

Naszym kolegom gratulujemy i oczywiście troszeczkę zazdrościmy, ale Ich przykład pokazuje, że warto uczestniczyć w konkursach i zajmować w nich wysokie pozycje.