preloader

Kontrast:

Profilaktyka zdrowia fizycznego i psychicznego w roku szkolnym 2022/2023

1. WIEM CO JEM! CHEMIA W ŻYWNOŚCI

Lekcje profilaktyczne z nauczycielami chemii

2. CZY EMOCJE MUSZĄ BYĆ STRASZNE? EMOC-JA

II edycja konkursu plastycznego dla uczniów XVIII LO

3. STRES. JAK RADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM PRZED EGZAMINEM?

Spotkania dla maturzystów z Trenerem Mentalnym

4. KWIETNIOWE I MAJOWE SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI:

• Przemoc rówieśnicza w szkole (przemoc fizyczna, werbalna, psychiczna i wirtualna) – konsekwencje prawne. Spotkanie dla klas pierwszych z sierżantem sztabowym, Panią Emilią Ośmiałowską z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
  • Odpowiedzialność karna małoletnich, nieletnich i młodocianych - czyny karalne, wykroczenia. Wirtualne połączenie z Panią Katarzyną Sychtą, doktorem nauk prawnych, adiunktem w Katedrze Prawa Karnego Procesowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  • Cyberprzemoc zagrożenia, jakie niesie za sobą korzystanie z nowych technologii. Warsztaty dla klas drugich z przedstawicielami fundacji „Tulipan”.
  • Co dalej Maturzysto? Spotkania zawodoznawcze:
    - Promocja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie z p. Alicją Remiszewską z Działu Promocji Uniwersytetu Szczecińskiego.
    - Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie z przedstawicielami Samorządu Studenckiego.
    - Zawodowa służba wojskowa- spotkanie z p. Maciejem Gierlińskim
  • Profilaktyka zachowań ryzykownych-zażywanie środków psychoaktywnych. Warsztaty dla klasy pierwszej z przedstawicielami Stowarzyszenia MONAR.

5. PREZENTACJE MULTIMEDIALNE, FILMY EDUKACYJNE, POGADANKI

• Kampania : Planuję długie życie : „Papieros – fabryka trucizn”, „Złodzieje snu”, „Wypalenie nastolatkowie -E- papierosy”, „Dieta i ruch”, „Cukier”, „Cytologia”, „Mammografia” , „HPV-wirus brodawczaka ludzkiego- rak szyjki macicy”, „Otyłość”, „Rak jelita grubego”
  • Szkody zdrowotne i uzależnienia – „Substancje psychoaktywne: Alkohol, Amfetamina, Benzodiazepiny, Dezomorfina, Ecstazy, Fentanyl, GHB/GBL, Grzyby halucynogenne, Heroina, Kodeina, Kokaina, LSD, Nikotyna, Marihuana, Mefedron, Metadon, Morfina, Substancje wziewne”
  • Program -Akademia czerniaka (klasy pierwsze)-„Czerniak”